Dlaczego warto grać ze swoimi dziećmi w planszówki?

Bawią i uczą

Gry planszowe są świetnym sposobem na spędzanie wspólne czasu w zasadzie cała rodziną. Planszówki tak naprawdę nie tylko bawią, ale także uczą, rozwijają umiejętności interpersonalne, wyobraźnię oraz pozwalają się wczuć w nieznane dotąd role. Możemy na przykład się wczuć w rolę poszukiwacza skarbów, detektywa czy też władcy wielkiego imperium.

Planszówki zapewnią całej rodzinie wiele godzin naprawdę wyjątkowej zabawy. Charakteryzują się nie tylko piękną oprawą graficzną, ciekawymi zasadami, interesującymi gadżetami oraz oryginalną rozgrywką, która jest dostępna na rynku. Powoduje nawet, że niekiedy one przynoszą dużo więcej frajdy niż nawet niejedna gra komputerowa.

Nauka poprzez zabawę

Nauka poprzez zabawę jest bardzo sprytnym sposobem na przekazywanie cennej wiedzy najmłodszym dzieciom. Planszowe gry są do tego naprawdę świetnym narzędziem oraz dobrane w sposób odpowiedni do wieku dziecka przy okazji rozgrywki wspólnej z rodzicami czy też rówieśnikami w maluchu pomagają rozwijać w maluszku logiczne myślenie, zdolność ruchową czy też wyobraźnię. Nie możemy zapominać o nauce czytania, pisania, ciekawostek o świecie oraz nowych słów.

Naprawdę zdrowa rywalizacja

Planszówki są bardzo łatwym sposobem, aby swoje dziecko nauczyć współzawodnictwa. Wpajać należy dziecku zasadę fair play. Pokazujmy, że oszustwo w życiu kompletnie nie popłaca. Naprawdę genialnym pomysłem na rozwijanie ważnej umiejętności jaką jest współpraca są zespołowe gry. W takich grach maluszki się uczą pomagać nawzajem sobie oraz także współpracować, aby móc osiągnąć wspólny cel, czyli samo zwycięstwo w grze.

Bardzo polecaną grą jest Gra – Lisek urwisek (https://www.taniaksiazka.pl/gra-lisek-urwisek-nasza-ksiegarnia-p-1202948.html). Jest to gra detektywistyczna. W grze tej dzieci ze sobą nie rywalizują. Na czym zatem gra ta polega? Gra ta polega na zbieraniu wskazówek, które pozwalają na rozwiązywanie zagadek. Wśród lisów się ukrył oczywiście tytułowy lisek urwisek. Gra polega na tym, że gracze muszą współpracować, aby skutecznie i w miarę szybko go odnaleźć.

Gra posiada naprawdę wyjątkowe elementy gry. Chodzi tutaj między innymi o pinki detektywów, specjalne kostki ze śladami lisa oraz nawet detektor. Czym on jest? Jest on specjalnym sprzętem detektywa, który pozwala na zidentyfikowanie poszukiwanego liska. Oczywiście w grę mogą także grać osoby dorosłe. Jest to w związku z tym idealne gra dla całej rodziny. Podczas grania możemy spędzać wspólnie czas. Jest to dla nas naprawdę ważne. Spędzamy wspólnie z całą rodziną czas i jesteśmy szczęśliwi.

Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com